PřihlásitRegistrace

Přendite si splknót
Ambasáda 29 3
Anotace: Zábavný pořad pro příznivce hanáckého nářečí, host – Hanácká mozeka Litovel. Autogramiáda p. Jaromíra Hlavinky a jeho nové knihy Hanácky nebe.
Místo konání: Koncertní sál Městského klubu
Datum konání: 29.3.2018 od 18:00 hodin
Tematická kategorie: Folklórní a společenské akce
Více informací na: www.mklitovel.cz
Pořadatel: Městský klub Litovel
Podrobný popis:

HANÁCKÁ AMBASÁDA NA ZELENÉ ČTVRTEK – TO TADE EŠTĚ NEBELO ?

No vizete ! A letos to holt máme předěleny a tak to berem. Zpominám, jaké vzácné bel take letos unorové měsic,
každé deň v tédňo vešil šterekrát – no nevim, jak ste to hodnotile, že teda 4 x 7 je 28, co má měsic dni – a tak máme za sebó originalito, co pré se bode opakovat zasé až za 823 let ! No řeknite, co to só za věce ! Nále s tema Velekonocema, že se to slavi co rok ináč, jak névěči křesťanské svátek s lidovyma tradicema oslaveni jara – to znáte, a tak sme si řikale, že letos oděláme fšecko pro to, abe sme Vám to přepominale – ať se e hore zelenajó !
Mosim hlavně požádat fšecke Vás, co o Velkonocich chodite klapat, abeste hneď, jak odpoledne obendete svuj rajón, přešle bez váháni za nama, no teda do sálo na Městské klub, mužete te klapačke če vrkače vzit sebó ! Já sem hledal po známéch a kamarádech ať mně nekdo puči na ten náš večir devětadvacátyho – ať si to přepomenem, ale věřte nevěřte, nezehnal sem nic .Možná, až to nekeré šekovné podnikatel ovize, že dneská vrkač e klapačka só nedostakovy zboži, tak na to najede, e – pravda – s pořádnó reklamó – a bode v baliko. Tak ovizem – necháme se překvapit, jenom je mně zatim léto tech děcek e tech rodiču, kde to majó shánět, vietnamci o tém nevijó a te markete ze zahraniči – no nebodo komentovat.

A tak nezbévá, než se těšet na to naše posezeni “Přendite si splknót” – zapište si – no jak řikm, ve štvrtek – teda přesně letos – na Zelené Čtvrtek od 18. hodine e s Hanáckó mozekó a s krásnym závěrečnym zorganizovánim autogramiáde s knižkó co zepsal náš Jarek Hlavinku a pomenoval jo – Hanácky nebe ! No jak řikával Mirko Spurnik – to se holt nedá venechat !
Toš tak – a mňéte se hezke a pozdravujte dobry ledi.
Vás atašé Zdenek Brané.