PřihlásitRegistrace

MONKEY BUSINESS

14. 4. 2018 začátek od 20:00

Místo konání:
MKS Velký sál – Domažlice

Monkey Business jsou jedním z nejúspěšnějších hudebních uskupení v České republice. Vedle JAR a Sexy Dancers představují další počin multiinstrumentalisty a producenta Romana Holého. Skupinu založili roku 1999 spolu s ním další zkušení muzikanti – Matěj Ruppert (Leguar GR), Oldřich Krejčoves (Pan Pot), Pavel Mrázek a Martin Houdek (oba Dorota B.B.).
Od počátku se orientují na pop a funky. První desku vydali roku 2000 s názvem Why Be Out When You Could Be In. Obsahovala převážně anglicky zpívané skladby, mezi nimi takové hity jako Party Shit, My Friend, Piece of My Life. Po tomto albu se skupina rozrostla o americkou zpěvačku Tonyu Graves (Liquid Harmony). V limitované edici následně vyšlo album Why Be In When You Could Be Out, na němž s MB’s spolupracovala světová esa tohoto žánru: pozounista Fred Wesley (mj. James Brown, Tina Turner, George Clinton) a producent a kytarista David Williams (mj. Michael Jackson, Madonna). Hosty druhé desky Save The Robots z roku 2001 byli Hiram Bullock (kytara), Ray Davis a Dr. Robert (zpěv) a opět Fred Wesley (trubka).
Kapela sbírá jedno ocenění za druhým, vyprodává koncerty. Každý koncert MB’s je originál a opravdový zážitek – energická show se skvělými kostýmy, nápaditou scénou a našlápnutou muzikou. Velmi vřele je přijímají také diváci na zahraničních pódiích. Na největším argentinském festivalu Personal Fest 2007 zazářili v hlavním čase po boku Happy Mondays a Chrise Cornella. V Argentině vydali i dvě svá alba, Kiss Me Ony My Ego a Objects Of Desire And Other Complications.
AKTUÁLNÍ SLOŽENÍ SKUPINY MONKEY BUSINESS: Matthew Ruppert – vocals, Tereza Černochová – vocals, Roman Holý – vocals, keys, Andrew Brousek – keys, Pavel Mrázek – bass, Martin Houdek – drums, Olda Krejčoves – guitars.

Jde o přeložený koncert z 30.9.2017. Původní vstupenky zůstávají v platnosti.
Předprodej vstupenek v Městském informačním centru v Domažlicích