PřihlásitRegistrace

hudební sál MKD

pátek, 6. 4. 2018, 19.00 hod.

Představení Divadla Na Jezerce

Souboj mezi mužem a ženou, ve kterém jde o život. Komorní tragikomedie je pohledem na manželství v dnešní době. Na to manželství, o kterém se na jedné straně říká, že je institucí zastaralou a které je neustále zpochybňováno, ale bez něhož si svůj život většina z nás nedovede představit.
Hrají:

Líza – Nataša Burger
Gill – Jaroslav Dušek

Autor: Eric-Emmanuel Schmitt – Režie: Jan Hřebejk
Scéna: David Marek
Kostýmy: Katarína Bieliková
Hudba: Vesna Cáceres a Pavel Steidl
Přeložil: Michal Lázňovský
Napsali o představení:

Souboj mezi mužem a ženou, ve kterém jde o život.
Filmaři v divadle úspěšně vraždí manželství
…Na Jezerce Jana Hrušínského pitvá Jan Hřebejk konec bouřlivého vztahu. Divadelní společnost Jana Hrušínského se stává svými premiérami místem setkávání kulturní a společenské smetánky. Reprízy pak přitahují četné milovníky divadla. Bývají beznadějně vyprodané…
Výkony Duška a Burgerové není možné nazvat jinak než hereckým koncertováním…Diváci se na Manželském vraždění budou krásně bavit, a přesto je kdesi v kříži postupně začne mrazit. Není ten geniální Schmittův text a Hřebejkova inscenace obrazem nás samotných? Na Jezerce umějí připravit dobré divadelní večery.
J. P. Kříž, 8. 4. 2005

Vražedná láska nerezaví
…Jan Hřebejk sáhl v Divadle Na Jezerce po zajímavé kombinaci Jaroslava Duška a slovinské herečky Nataši Burger. Oba reprezentují civilní herectví a ač patrně disponují rozdílným naturelem, v tomto případě se pod režijním Hřebejkovým vedením ukáznili k jednotnému projevu…Manželské vraždění skýtá zábavný a poučný zážitek pro manžele po letech i pro adepty trvalejšího vztahu.
Marta Švagrová, Lidové noviny 13. 4. 2005