PřihlásitRegistrace

KONCERT – RADŮZA

15. květen 2018 18:00

Ano, i my jsme velice rádi, že zpěvačku Radůzu, která u nás měla v minulých sezonách vystoupit, opustily zdravotní neduhy, kvůli kterým byla nucena zrušit všechny koncerty v rámci plánované sezony, a to bohužel i koncerty ve Studénce. Ale protože kdo si počká, ten se dočká a my se do třetice všeho dobrého dočkali, tak u nás zpěvačka v letošním roce vystoupí. Na nezapomenutelný zážitek v podání této originální interpretky, její hlas, hudbu, nadání a především charizma, se můžete těšit v úterý 15. května. Koncert se uskuteční v Dělnickém domě od 18:00 hod.

Kdo je Radůza?

Zpěvačka, multiinstrumentalistka a autorka hudby i textů začínala s převážně bluesově zabarveným repertoárem na ulici, kde ji v roce 1993 objevila zpěvačka Zuzana Navarová. To je RADŮZA, vlastním jménem Radka Vranková, dnes Urbanová. Kdo zná její hity Jednou to pomine, Studený nohy, Větře, duj, Ocelový město nebo Madelaine, uzná, že je to interpretka vskutku originální a nezapomenutelná.

Mezi její poslední hudební počiny patří album STUDNA V POUŠTI:
Vánoční CD s originálními písněmi navazujícími na tradici především českých, ale i světových koled a písní přináší něžné a láskyplné vyprávění nejen o tématech vánočních, ale i o lásce mezi matkou a dětmi či mezi partnery. Krom písní zamýšlejících se nad hlubším smyslem Vánoc nechybějí ani písně veselé, až žertovné, týkající se třeba vzpomínek na to, jak šel strýček „kupovat“ stromek s pilkou do lesa. Obvyklé nástrojové obsazení (kytara, klavír, akordeon, bicí) rozšířila o smyčcový orchestr, hoboj, vokální dětský a smíšený sbor i méně tradiční cimbál. Aranžmá svěřila Janě Vöröšové, která s Radůzou spolupracovala již na soundtracku k filmu Tenkrát v ráji, a Josefu Štěpánkovi, kteří písničkám střihli velmi elegantní a slušivý kabát. Posluchačům se tak nabízí album, které si jistě rádi poslechnou i ve dnech, kdy již budou ozdoby dávno uloženy zpátky v krabicích, aby tam čekaly, až znovu zasvítí na vánočních stromcích.

Že je Radůza interpretkou vskutku originální, dokazují nejen její písně, ale i to, že hraje na bezpočet hudebních nástrojů, z nichž tím nejvýraznějším je akordeon, ale také filmová hudba, které se Radůza věnuje.

Takže nezapomeňte. Koncert zpěvačky Radůzy se uskuteční v úterý 15. května od 18:00 hod. v Dělnickém domě. A slibujeme, bude to nezapomenutelné!!! Cena 290 Kč v předprodeji, na místě 330 Kč.