PřihlásitRegistrace

Dan Gordon : CENA ZA NĚŽNOST

Hra podle oscarového filmu, zdařile oscilující na hranici komedie a melodramatu.
Dan Gordon : CENA ZA NĚŽNOST

Divadelní hra Dana Gordona vznikla podle stejnojmenného filmu, který v roce 1984 získal hned pět prestižních filmových Oscarů, včetně Oscara za nejlepší film. Hra stejně jako film zdařile osciluje na hranici komedie a melodramu, předvádí téměř 30 let vztahu dvou žen, matky a dcery.
Aurora je velmi autoritativní žena, poněkud výstřední vdova, která žije jen pro svou dceru Emmu, které se snaží organizovat a kontrolovat život.
V průběhu hry sledujeme Emminu snahu vymanit se z matčina područí, která vyvrcholí manželstvím s floutkem Flapem, se kterým má tři děti – a ani jedno nepojmenuje tak, jak by si matka přála. Pak ale Emma one­mocní rakovinou a vztah obou žen se mění, u Emminy smrtelné postele si věčně nespokojená Aurora konečně uvědomí, jak dceru miluje.
Osvěžující komediální akcent vnáší do hry krom neustálého špičkování se matky s dcerou i postava bývalého astronauta, opilce a sukničkáře Garretta, který se vytrvale pokouší získat nedostupnou Auroru.
Ve filmu tuto postavu neodolatelně ztvárnil Jack Nicholson, matku s dcerou hrály Shirley MacLainová a Debra Wingerová.

Hrají herci Činoherního studia Bouře: Jana Janěková, Jitka Čvančarová, Alexej Pyško, Marcela Holubcová / Daniela Choděrová, Jan Kačer / Petr Pelzer / Jan Fišar, Daniela Choděrová / Petra Hobzová

Předprodej vstupenek od 5.3.2018

Rezervovat vstupenky
Program
Datum Čas Místo konání Cena
Středa 4. duben 2018 19:00 KD Petra Bezruče (velký sál) 320 Kč, 340 Kč, 360 Kč