PřihlásitRegistrace

BALLET MAGNIFICAT: MÍSTO UKRYTÍ
úterý 24. duben 2018, 19:30

Americký profesionální soubor Ballet Magnificat se vrací do Vysokého Mýta

Tentokrát s představením nazvaným Místo ukrytí (Hiding Place). Balet zachycuje pravdivý příběh Holanďanky Corrie ten Boom, která během druhé světové války skrývala židovské sousedy za stěnou své ložnice, za což se dostala do koncentračního tábora.

Ballet Magnificat je křesťanský baletní soubor, který založila stříbrná medailistka Mezinárodní baletní soutěže Kathy Thibodeaux. Od skromných začátků, bez tanečníků, prostředků či zázemí, se Ballet rozrostl do dvou profesionálních souborů. Jeho členové pocházejí z různých koutů světa včetně Česka. Vlastní repertoár je umělecky vyspělý a obsahově velmi zajímavý. Některá představení byla i filmově zpracována.
„Snažíme se vyprávět příběhy, kterým rozumí každý, ať muž či žena, starý či mladý, a nabídnout jim odpověď na různé otázky, které je trápí, jak by se řeklo – ukázat jim cestu, kterou jsme našli i my. Jsme baletní institucí a naše řemeslo pilujeme tvrdě (šest a půl hodiny denně, pět dní v týdnu). Život ale určitě není o něm, řemeslo je jen tím prostředkem, jak si získat lidskou duši a srdce. Je to úžasně naplňující,“ říká choreograf a umělecký ředitel Balletu Magnificat Jiří Sebastian Voborský.