PřihlásitRegistrace

Fléda
Adresa:
Brno, Štefánikova 24
Termín:
20.2.2019 v 20:00 hod. (středa)
Vstupné:
550 Kč

Brno přivítá jednoho z nejvýraznějších folko-popových hudebníků současnosti. Alexander Rybak, narozený v běloruském městě Minsk, pochází z hudebně velice aktivní rodiny. Otec věhlasný běloruský houslista, matka špičková klavíristka. Alex již od narození vyrůstal v hudebním prostředí a možná uměl dříve držet smyčec, než chodit a mluvit. Už ve svých mladých letech se učil hrát na housle a klavír. Tyto hudební nástroje uslyšíte i v jeho aktuální tvorbě, kde povětšinou tvoří doprovod jeho hlasu. I přesto, že už v jeho 4 letech se svými rodiči přestěhoval do Norska, v jeho produkci jsou silně cítit jeho východní kořeny.

Za zlomový bod jeho kariéry se dá považovat vítězství norského národního kola pěvecké soutěže Eurovize 2009 a následný postup do evropského finále. To se konalo v Moskvě, kde se mu se svým vlastním singlem “Fairytale” podařilo získat i celkové evropské prvenství a tak se nesmazatelně zapsat do hudební historie. Singl “Fairytale” následně bourá hitparády po celé Evropě. O rok později vydává další veleúspěšný hit “Europe’s Skies”.
Severovýchodní folko-pop v podání Rybaka bude možné na živo slyšet 20. února 2019 v Brně v klubu Fléda. Na koncertě vystoupí spolu s estonskou operní sopranistkou Eline Nechayevovou.