PřihlásitRegistrace

Akce

Lokalita:

10. ROCKOVÝ MAJÁLES „ZUBŘÍ ZEMĚ“.

POZOR!
Po úspěšném 9. ročníku přinášíme ještě lepší, větší a nadupanější 10. ROCKOVÝ MAJÁLES „ZUBŘÍ ZEMĚ“. Dva dny plné 16 nejlepších českých rockových a metalových kapel, zábavy a pohody – to je jediný ROCKOVĚ ORIENTOVANÝ MAJÁLES v ČR – přesunutý na předposlední zářijový víkend od pátku 18. září do soboty 19. září 2020, v jedinečném přírodním prostředí, na prosluněné travnaté ploše sportovního oválu za Lužánkami v Bystřici nad Pernštejnem, tedy v oblasti, kde historicky žila obrovská, silná a divoká zvířata – mystičtí zubři – ke kterým se festival hlásí názvem „ZUBŘÍ ZEMĚ“.

Věříme, že spoustě našich fanoušků se posledních 9 ročníků teď...

Více informací

kostel sv. Prokopa

Gotický kostel sv. Prokopa se tyčí na ostrohu u řeky Sázava, nedaleko Náměstí Republiky a v bezprostředním sousedství Tvrze. Jedná se o jednu z významných památek města Žďáru nad Sázavou a jeho širokého okolí. Kostel zde patrně stál již roku 1270. V 17. století se kolem kostela nacházel hřbitov obklopený zdí a kostnice, měl dvě sakristie a čtyři oltáře. Roku 1651 byl kostel zasažen bleskem.
Do 18. století můžeme datovat barokní přestavbu kostela, během níž patrně došlo ke stavbě hvězdicové klenby v sakristii a úpravě oken. Staletí 19.-20. byla ve znamení regotizace kostela. Do let 1870-1910 se datují barevné vitráže oknech....

Více informací