PřihlásitRegistrace

Akce

Lokalita:

Tomáš Klus SPOLU Tour 2019 – Znojmo

Adresa : Znojmo, Holandská 30
Termín:
28.3.2019 v 19:00 hod. (čtvrtek)
Vstupné:
498 Kč

Tomáš Klus a kapela Cílová skupina pokračují v turné s novou deskou ‚SpOlu‘.

Nové album SpOlu, které je věnované lásce ve všech podobách. Poselstvím nové písničkářovy nahrávky má být poznání, že mluvit spolu a milovat jsou nejcennější okamžiky v životě.

Na albu kromě Tomáše Kluse a Cílové skupiny (Jiří Kučerovský, Jan Lstibůrek a Petr Škoda) spolupracovala Tamara Klusová a Jan Jelen. Design s kruhem vytvořil výtvarník a tatér Ondrash ve spolupráci s grafickým designérem Stanislavem Tomšejem.

...

Více informací

Sebastian – Rub a líc tour

Sono Centrum
Adresa:
Brno, Veveří 113
Termín:
28.3.2019 v 19:00 hod. (čtvrtek)
Vstupné:
299 Kč

Sebastian – Rub a líc tour – Sono Centrum – 28.3.2019 v 19:00

...

Více informací

Čokoládový festival – Hodonín

Akce je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou.

Hodonín, Horní Valy 3747/6
patek od 14:00 do 18:00 / sobota od 10:00 do 18:00 a v nedeli od 10:00 do 17:00

Výstava historie čokolády
Vaření s čokoládou
Stánkový prodej
Degustace
Čokoládové workshopy
Zábavný program

...

Více informací

Jaroslav Samson Lenk

Kulturní dům Rubín
Adresa:
Brno, Makovského náměstí 3
Termín:
4.4.2019 v 19:00 hod. (čtvrtek)
Vstupné:
270 Kč

Koncert. Jaroslav Samson Lenk, původním jménem Jaroslav Lenk (* 12. srpna 1956, Plzeň) je český folkový a trampský zpěvák, kytarista, textař a písničkář. Po dokončení základní vojenské služby se dostal na nábor do Kladna a založil tam folkovou skupinu Máci (1976-1993). Do trampské skupiny Hop Trop (od roku 1980) se dostal po seznámení s jiným jejím členem Ladislavem Huberťákem Kučerou (údajně díky rozbité kytaře, kterou si u Huberťáka nechával opravit).

Od roku 1993 vystupuje se svou skupinou Samson a jeho parta. V triu s Vlastou a...

Více informací

Zpíváme a tančíme s Míšou

Musilka
Adresa:
Brno, Musilova 2a
Termín:
6.4.2019 v 16:00 hod. (sobota)
Vstupné:
130 Kč

MÍŠA RŮŽIČKOVÁ tentokrát v pořadu Halloween. Interaktivní zábavná show Míši Růžičkové plná tanečních písniček a soutěží pro děti ve věku 2 – 10 let

...

Více informací

Spirituál Kvintet

Musilka
Adresa:
Brno, Musilova 2a
Termín:
7.4.2019 v 19:00 hod. (neděle)
Vstupné:
260 Kč

Spirituál Kvintet – Musilka – 12.12.2015 v 19:00

Spirituál Kvintet letos slaví 55 let od svého založení!

...

Více informací

Divadelní perličky

Úterý, 9. dubna 2019, Divadlo Kámen, Nekvasilova 625/2, 186 00 Praha 8 – Karlín, začátek v 19:30 hod.
Divadlo Jarka Lokose a Naše divadlo Praha:
Divadelní perličky (zábavný program)

Živá hudba, mluvené slovo, herecké umění, monology v rámci soutěže o ceny, scénky, křeslo pro hosta. Jako hosté vystoupí mimo jiné i herci z pražského divadla Naše divadlo Praha.
Autor: Miroslav Krbek

...

Více informací

Citron Tublatanka – Brno Citron Tublatanka – Brno

Sono Centrum
Adresa:
Brno, Veveří 115
Termín:
11.4.2019 v 20:00 hod. (čtvrtek)
Vstupné:
590 Kč

Československé hudební legendy vyráží po roce opět na společné turné po České republice s názvem Souboj Rebelů Tour 2019! Na jaře letošního roku rockové kapely odehráli mimořádně úspěšné turné, na kterém vyprodali jedenáct hal v České republice a proto se znovu sejdou, aby pokračovali v tomto fenomenálním úspěchu! Nenechte si ujít tento poctivý rockový nářez plný energie, který odstartuje 16.3.2019 ve Sportovní hale v Březolupech!

Na jarním turné vznikla společná skladba – duet Maťa Ďurindy a Láďi Křížka“Silní a nezlomní“ o Česko – Slovensku a o přátelství oběma...

Více informací

Beatles Revival!

Kulturní dům Rubín
Adresa:
Brno, Makovského náměstí
Termín:
14.4.2019 v 18:00 hod. (neděle)
Vstupné:
349 Kč

Vystoupí živě skupina The Basketles

Koncert trvá 2×45 minut uprostřed je přestávka

The Basketles:

Lukáš Kadlec – basová kytara, zpěv, Tomáš Vataha – sólová kytara, Tomáš Vait – rytmická kytara, zpěv, Tomáš Náprstek – bicí, zpěv

Program:

ROLL OVER BEETHOVEN – YOU CAN´T DO THAT – ALL MY LOVING – I WANNA BE YOUR MAN – PLEASE MR. POSTMAN – FROM ME TO YOU – RUN FOR YOUR LIFE – HONEY DON´T – PLEASE, PLEASE ME – STAND BY ME – SHE´S A WOMAN – I SAW HER STANDING –...

Více informací

Fotografie za c.k. monarchie

stálá expozice
Výstava v mozaice představuje všechny podstatné směry a styly práce a současně ve výběru nejvýznamnější osobnosti fotografie v českých zemích let 1839-1918. Originály snímků na výstavě pocházejí ze Sbírky Scheufler.
místo konání: Cheb, Art centrum Galerie 4 Galerie 4 – galerie fotografie)

...

Více informací

J.A.R.

Fléda
Adresa:
Brno, Štefánikova 24
Termín:
24.4.2019 (středa) až 25.4.2019
Vstupné:
370 Kč

Jeden koncert byl málo, tak je máte zpátky! #funk #jazzfunk

Originální česká funky kapela J.A.R. představí koncertní show pro „přátele příležitostné eskalace věřící v neutuchající dobro”. Album ESKALACE DOBRA je napěchovaná politicky nekorektním humorem, překvapivými změnami stylu během písní, osobitými a lety vyzrálými hlasy všech tří zpěváků a špičkovými instrumentálními výkony.

Dlouhohrající děcka J.A.R. mají novou desku. Rozhodli se v ní hodit umění tak trochu za hlavu a vyprodukovat pořádný nářez neotřelých beatů doplněných brilantními texty, které si berou na paškál nešvary postkomunistické společnosti. Album vzniklo jako protipól eskalace násilí, je...

Více informací

JazzFest Brno

Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno zveřejnil první jména z programu 18. ročníku, který se uskuteční od 13. března do 30. dubna příštího roku. Z kolébky jazzu do Brna vůbec poprvé zavítá saxofonista Branford Marsalis, z Britských ostrovů zase kytarista John McLaughlin a kapela GoGo Penguin. Premiérové vystoupení na JazzFestu Brno čeká amerického bubeníka Billyho Cobhama. O další nezapomenutelný večer se stejně jako v roce 2015 postará jeho krajanka, zpěvačka Dianne Reeves. „Těší nás, že se v programu opět prolnou několikanásobní držitelé Grammy a jazzové legendy koncertující stále ve skvělé formě s mladou progresivní scénou. Věříme, že si na festival jako obvykle cestu...

Více informací

Alexandrovci v Brně

DRFG arena
Adresa:
Brno, Křídlovická 34
Termín:
19.5.2019 v 15:00 hod. (neděle)
Vstupné:
od 490 Kč

Slavný ruský soubor ALEXANDROVCI chystá ke svému 90. výročí opravdu velice speciální turné. Po tragédii, která soubor zasáhla při leteckém neštěstí v prosinci 2016, se soubor v plné síle vrací na koncertní pódia, na kterých poprvé v historii vystoupí rekordních 130 členů souborů.

European Tour 2019 začíná 17. května 2019 v Praze a soubor se představí celkem na 13 koncertech v 8 městech České republiky.

Těšit se můžete na mimořádný výroční program, který nabídne opravdu to nejlepší z repertoáru Alexandrovců. Zazní všechny hity jako Svatá válka, Kaťuša Kalinka...

Více informací

Habera Team Brno

DRFG arena
Adresa:
Brno, Křídlovická 34
Termín:
22.5.2019 v 19:30 hod. (středa)
Vstupné:
od 790 Kč

Vážení a milí příznivci skupiny TEAM! Palo Habera a skupina TEAM s velkou radostí oznamují, že vyráží v květnu a červnu 2019 na velké turné po největších halách v České republice.

Team zaznamenal na poslední šňůře v roce 2016 vyprodané haly, vynikající reakce fanoušků i skvělé hudební kritiky. Na tento úspěch chce navázat i nyní. Kapela se velmi těší na kontakt se svými věrnými posluchači a na koncerty se pečlivě připravuje. Předskokanem koncertu bude PETER CMORIK BAND, vice na www.petercmorik.sk

Ti, kteří navštívili v minulosti některou jejich vědí,...

Více informací

Tchýně na zabití

Divadelní představení v Domě kultury v Hodoníně
Jakub Zindulka
Fanny agentura

Hrají: Lucie Zedníčková, Dana Homolová, Anna Kulovaná a Martin Kraus

Ani sama Smrt nezabrání tchýním prudit a montovat se do života jejich mladým. Po úžasném „Manželském čtyřúhelníku“ napsal Jakub Zindulka pro Fanny agenturu novou opět skvělou hru. Hra je o vtazích mezi tchýní a zetěm, snachou a tchýní, mezi matkou a dcerou, synem a matkou, mezi mladými manžely a konečně (a hlavně) mezi tchýněmi samotnými. Nenechte si ujít další řachandu, navíc okořeněnou duchařinou.
Telefonní číslo předprodeje vstupenek: pondělí a středa 9-11 a 14-17 hodin a pátek 9-11

...

Více informací

Plané rostliny jako jídlo, koření i lék

Místo konání: Minoritský klášter, ul. Přemyslovců 6, Znojmo, Jihomoravský kraj.
Na této nevšední výstavě si přijde na své každý, kdo chce zažít přírodu všemi smysly.
Plané rostliny k jídlu jsou zde novým, netradičním pohledem představeny a přiblíženy divákovi.
Na své si přijdou příležitostní ochutnávači divokých rostlin, kteří chtějí dobře rozpoznat konkrétní druhy, ale i ti pokročilejší. Výstava je určena také pro rodiny s dětmi, které ocení především tematické hry připravené exkluzivně pro tuto výstavu.

...

Více informací

Břeclavské slavnosti piva

Zámek Břeclav
Adresa:
Břeclav, Zámecké nám. 1/3
Termín:
8.6.2019 v 13:00 hod. (sobota)
Vstupné:
předprodej 440 Kč, na místě 590 Kč

Divokej Bill, Harlej, Jelen, Iné Kafe, Monkey Business, Vypsaná Fixa, Marek Ztracený, Hentai Corporation, Fast Food Orchestra, Poletíme? A další.

Tradiční akce Slavnosti břeclavského piva, která se postupem let proměnila z pivních slavnosti na multižánrový festival, jenž se již tradičně odehrává první víkend v červnu v Zámeckém areálu v Břeclavi. Na dvou podiích se střídají zejména zástupci rockové a popové scény. Silně je také zastoupena klubová hudba, která opanovává druhé podium na zámeckém nádvoří. Pivní výběr je také mimořádně pestrý a jihomoravských...

Více informací

Topfest – Zámek Slavkov u Brna

Zámek Slavkov – Austerlitz
Adresa:
Slavkov u Brna, Palackého nám. 1
Termín:
8.6.2019 v 12:00 hod. (sobota)
Vstupné:
od 390 Kč

TOPFEST 2019
MARPO & TROUBLE GANG
JELEN, LENNY, ŠKWOR, MANDRAGE, WALDA GANG
… a další

Slevy:
ZTP/P zdarma, doprovod hradí plné vstupné.
Děti do 140 cm zdarma v doprovodu rodičů s platnou vstupenkou, výška se bude kontrolovat u vstupu!

VSTUPENKA V CENĚ 390 Kč JEN DO 28. 2. 2019

...

Více informací

Festival Radosti a Života pod Pálavou 2019

Adresa:
Pasohlávky, Pasohlávky 1
Termín:
7.6.2019 (pátek) až 9.6.2019
Vstupné:
400 Kč

Setkání příznivců, přátel osobního rozvoje, hudby, tance, přírody, spontánního tvoření, zdravého žití a radování, které se uskuteční pod Pálavskými vrchy u vodní laguny přímo v prostorách Autokempu Merkur v Pasohlávkách a to ve dnech 7.6.-9.6.2019. 3. ročník festivalu proběhne v duchu hudby, tance, divadelních představení, workshopů, řemesel, lidového tvoření, léčivých produktů, dílniček, chutných domácích výrobků a mnoha dalších lákadel života. Součástí festivalu bude už i trh řemesel a různých výrobků.

...

Více informací

Morava park fest

Muzeum Blansko
Adresa:
Blansko, Zámek 1
Termín:
22.6.2019 v 12:00 hod. (sobota)
Vstupné:
150 Kč – 449 Kč

Nenechte si ujít Čtvrtý ročník hudebního festivalu v zámeckém parku Blansko.
Vystupující: O5 a RADEČEK, LENNY, SKYLINE, ANNA K., MIG 21, WOHNOUT. Moderuje ONDRA URBAN.

Předprodeje se slevou budou ukončeny 17. 6 . 2019!

...

Více informací

Rock for People 2019 – Hradec Králové

Hradec Králové, Letiště Věkoše 38
Termín:
4.7.2019 (čtvrtek) až 6.7.2019

25 let! Nikdy nás v roce 1995, kdy jsme se učili dělat první Rock for People nenapadlo, že se z lokální akce stane za čtvrt století festival, který máme dnes. Za ty roky jsme v line-upu prostřídali mnoho významných kapel, uvedli poprvé do ČR spoustu interpretů nebo podpořili začínající talenty.

I letos to nebude jiné, oslava #rfp25 může začít!

...

Více informací

Sting ve Slavkově

Zámek Slavkov – Austerlitz
Adresa:
Slavkov u Brna, Palackého nám. 1
Termín:
12.7.2019 v 16:00 hod. (pátek)
Vstupné:
1690,-

Sting příští rok v létě vyrazí do Evropy s programem My Songs a zcela poprvé se představí v pátek 12. července 2019 v Zámecké zahradě ve Slavkově u Brna. Sting: My Songs bude dynamická show se zaměřením na nejoblíbenější Stingovy skladby a mapující kariéru tohoto šestnáctinásobného držitele ceny Grammy. V rámci koncertu zazní materiál jeho sólové kariéry, jakož i skladby skupiny The Police. Fanoušci mohou očekávat, že uslyší hity jako “Englishman In New York,” “Fields Of Gold” ,“Shape Of My Heart”, “Every You...

Více informací

Soběslav

Soběslav je jihočeské město ležící na soutoku Lužnice a Černovického potoka, asi 8 km severně od Veselí nad Lužnicí a 18 km jižně od Tábora.

Obec s rozšířenou působností a pověřená obec. Tzv. malý okres.

V současné době má asi 6 990 obyvatel. Na jihozápadním okraji města je veřejné vnitrostátní letiště. Železniční trať 220 Praha – České Budějovice. Dálnice D3, mezinárodní silnice E55. První zmínka pochází z roku 1293 kdy hrad a okolní obec byla v majetku rodu Rožmberků. Městská práva obdržela Soběslav v roce 1390 a o čtyři roky později byl na místním hradě vězněn král Václav IV. V průběhu husitských bylo...

Více informací

Kostel sv. Ignáce

Kostel sv. Ignáce leží na území Římskokatolické farnosti sv. Štěpána, jež je součástí Arcidiecéze pražské. Architektura kostela představuje dovršení raně barokního slohu v Čechách a je zachována takřka v původním stavu. Vnitřní výzdoba však prošla proměnami a převážná část dnešního vybavení pochází z 2. poloviny 18. století.
Když v roce 1678 posvěcen kostel sv. Ignáce, byly v něm už s největší pravděpodobností instalovány i varhany. Jednalo se o barokní nástroj se dvěma manuály a 19 registry. Ty byly rekonstruovány v roce 1912.
Na konci 2. světové války způsobily výbuchy bomb na Karlově náměstí při mylnému náletu na Prahu narušení kůru....

Více informací

Jezuitský kostel Nanebevzetí Panny Marie

Jezuitský kostel Nanebevzetí Panny Marie je pozůstatkem monumentální jezuitské koleje, která byla zbořena na počátku 20. století. V tomto rozlehlém komplexu budov bylo umístěno gymnázium, seminář pro chudé studenty a noviciát české jezuitské provincie. Se stavbou kostela se začalo roku 1598 a již o čtyři roky později byl vysvěcen. Po náletu v listopadu 1944 byl kostel vážně poškozen, po válce byl následně rekonstruován. Z této doby také pochází krásný sádrový betlém, který je vždy o Vánocích vystaven pro veřejnost. V roce 2015 vznikl společný projekt Vyšší odborné školy restaurátorské a mnichovského Goering Institutu, jehož cílem je restaurovat sakristii kostela včetně a...

Více informací

bazilika Nanebevzetí Panny Marie Brno

Brněnská bazilika Nanebevzetí Panny Marie je právem označována za klenot gotické architektury na Moravě. Vdova po českém králi Václavu II., královna Eliška Rejčka, začala v roce 1323 budovat na Starém Brně nový chrám zasvěcený Panně Marii Nanebevzaté. Současně vedle něho založila klášter cisterciaček, nazývaný Aula Sanctae Mariae. Po své smrti v roce 1335 nalezla Eliška Rejčka v bazilice místo posledního odpočinku. Je vyznačeno v dlažbě baziliky písmenem E s královskou korunkou.
V 18. století byl interiér chrámu barokizován. Na příkaz Josefa II. se v roce 1783 stěhují na Staré Brno augustiniáni, a to ze svého původního kláštera sv. Tomáše na Moravském...

Více informací

katedrála sv. Petra a Pavla Brno

Katedrála svatého Petra a Pavla (zkráceně Petrov) je sídelním kostelem biskupa brněnské diecéze. Je národní kulturní památkou, patří k nejvýznamnějším architektonickým památkám jižní Moravy a také mezi nejvýraznější brněnské dominanty (mj. je vyobrazena na české desetikoruně). Obě věže jsou vysoké 84 metrů, interiér lodi a vnitřní zařízení je převážně barokní od sochaře Ondřeje Schweigla. Současná vnější silueta se dvěma věžemi vznikla podle návrhu architekta Augusta Kirsteina, který vzešel jako vítězný z architektonické soutěže v roce 1901. Na jeho základě byl chrám přestavěn 1904–1909 ve stylu novogotiky.

...

Více informací

Kostel Povýšení svatého Kříže Doubravník

Kostel Povýšení svatého Kříže stojí na místě původního kostela zaniklého kláštera augustiniánek. Jedná se o goticko-renesanční síňové trojlodí s hranolovou věží před západním průčelím. Pod presbytářem byla zřízena pernštejnská hrobka, která byla vypleněna švédskou armádou v roce 1645. Pozdně barokní období znamenalo pořízení současného mobiliáře z dílny brněnského sochaře Ondřeje Schweigla. Na hlavním oltáři se ocitlo mistrovské plátno Nalezení sv. Kříže od rakouského malíře Franze Antona Maulbertsche. Poslední velká úprava proběhla v letech 1859–1867, kdy nechal hrabě Vladimír Mitrovský přistavět k severozápadní stěně trojlodí novogotickou hrobku Mitrovských a dal do ní převézt tělesné pozůstatky svých předků. Dnes se v ní 19...

Více informací

kostel sv. Tomáše

Počátky kostela svatého Tomáše apoštola sahají do 14. století, kdy jej Jan Jindřich založil společně s augustiniánským klášterem. Samotný kostel byl v průběhu staletí mnohokrát opravován a přestavován, jeho současná barokní podoba pochází ze 17. století. Během husitských válek byl areál poškozen a nepovedlo se ho kompletně opravit ani do švédského obléhání Brna v roce 1645. Od roku 1661 začala probíhala stavební obnova kostela v duchu barokního tvarosloví pod vedením Jana Křtitele Erny. Gotický půdorys kostela byl rozšířen barokním trojlodím s vestavěnými mělkými kaplemi. Monumentální západní průčelí bylo ozdobeno sochami světců od Jana van der Furtha.
Původní třímanuálové mechanické varhany v...

Více informací

kostel sv. Prokopa

Gotický kostel sv. Prokopa se tyčí na ostrohu u řeky Sázava, nedaleko Náměstí Republiky a v bezprostředním sousedství Tvrze. Jedná se o jednu z významných památek města Žďáru nad Sázavou a jeho širokého okolí. Kostel zde patrně stál již roku 1270. V 17. století se kolem kostela nacházel hřbitov obklopený zdí a kostnice, měl dvě sakristie a čtyři oltáře. Roku 1651 byl kostel zasažen bleskem.
Do 18. století můžeme datovat barokní přestavbu kostela, během níž patrně došlo ke stavbě hvězdicové klenby v sakristii a úpravě oken. Staletí 19.-20. byla ve znamení regotizace kostela. Do let 1870-1910 se datují barevné vitráže oknech....

Více informací

kostel Povýšení sv. Kříže Prostějov

Římskokatolický farní kostel Povýšení svatého Kříže je děkanským kostelem ve městě Prostějov. Jeho historie sahá až do období před rokem 1200 a jedná se o jednu z nejstarších a nejvýznamnějších staveb města Prostějova. Roku 1391 založil Petr z Kravař klášter Navštívení Panny Marie u Alžběty v horách a pozval do Prostějova augustiniány z Roudnice nad Labem. Ti postavili nový klášter a kostel na jihovýchodním konci náměstí ve stylu vrcholné gotiky. Původní kostel sv. Kříže postihlo několik pohrom: husitské války, třicetiletá válka a velký požár. Kostel prošel ve 20. století rekonstrukcí. Věž kostela se dvěma zvony je vysoká 64,24 metrů, má a...

Více informací

koncertní síň Otakara Jeremiáše (kostel sv. Anny)

Od roku 1988 vlastní Jihočeská filharmonie samostatnou budovu, vzniklou adaptací dřívějšího kostela sv. Anny a účelovou přístavbou. Tím vznikl objekt plně vyhovující koncertním i provozním potřebám. Jeho výhodná poloha ve středu města učinila z koncertní síně jedno z hlavních kulturních středisek města.
Koncertní síň je pojmenovaná po českobudějovickém rodákovi a významném skladateli Otakaru Jeremiášovi. Koncertní prostředí dotváří pohled na moderně koncipované varhany.

...

Více informací